Все об отходах!    Главная
Начальная
страница
 Новости и статьи
Новости сферы
переработки отходов
 Предприятия
Каталог
предприятий
 Статьи
Статьи об отходах, вторсырье и не только
 Форум
Наш форум
  Логин: Пароль:

;Здесь может быть Ваша РЕКЛАМА!
ПОДРОБНЕЕ>>> · Главная
· Реклама на сайте
· Статьи
  Аналитика
  Технологии
  Оборудование для переработки отходов
  Вспомогательное оборудование
  Законы
  Общие вопросы
· Новости
  Все темы
  Добавить
· Каталог предприятий
  Фирмы
· Ком. предложения
· Доска объявлений
  Оборудование
  Полимерные отходы
  Отходы РТИ и шины
  Лом металлов
  Макулатура
  Аккумуляторы
  ТБО
  Стеклобой
  Другие отходы
  Продукция из вторсырья
· Блог админа
  Сайтостроительство
  Интересное
  Экономика
  Технологии
  Строительство
  Оборудование
  Общество
· ФОРУМ
· Опросы
· О нас
· КОНТАКТЫ
· Карта сайта

 Статьи


Технологии
Новое в технологиях переработки отходов

ІДЕНТИФІКАЦІЯ СИРОВИНИУспешная переработка ТБО на 90% зависит от сортировки отходов. Качественную сортировку можна произвести только вручную со всеми вытекающими последствиями.
Мною разработаны и запатентованы технологии и способы сортировки ТБО которые дают возможность автоматически и полуавтоматически сортировать мусор.
Обращайтесь. Также ищу соавторов для патентования за рубежом.


В 1952 році в США Дж. Вудлан та Бернар Сілвер отримали патент на пристрій та метод класифікації предметів, в теперішньому варіанті - штрихкод. Всі знайомі з цим винаходом і користуються ним кожен день. Штрихкод дав змогу дистанційно, в автоматичному режимі, отримувати комплексну інформацію про предмет на якому він розміщений. Та всеж при перевагах данного методу класифікації, є визначальні недоліки цього методу, а саме одноразовість його використання та неможливість ідентифікації складових предметів при подальщій їх утилізації. Не є секретом, що донедавна високотехнологічний продукт, через деякий час стає твердим побутовим відходом (ТПВ), і з цього моменту являється головною біллю для комунального господарства у всих країнах світу.
В Україні кожен громадянин ( виробляє) ТПВ в середньому на рік 300 кг., які в 95 %, в кращому випадку, закопуються в землю.
Переробка відходів не є проблемою, якщо вони відсортовані. Та проблема якраз в сортуванні. Численні механічні пристрої в дорогих сортувальних лініях на сміттєпереробних заводах відсортовують тільки малу долю корисної сировини, все інше, або спалюється, або закопується. Для кращого сортування ТПВ приміняються люди, які можуть чітко ідентифікувати компоненти суміші, та відсортувати їх. Ця праця складна, небезпечна, так як можна заразитись безліччу фороб, і за неї приходиться платити високу ціну, яка не окупляється реалізованою сировиною.
В цей момент кожен читач згадав про роздільний спосіб збирання сміття в домогосподарствах. Повинен Вас засмутити. В Німетчині, майже батьківщині такого методу сортування, прийшли до висновку, що це даремна трата часу, і в економічному плані не дає бажаного результату. В нашій країні реалії ще прикриші. На нечисленних ділянках, де встановлені баки для різних відходів, спостерігаються численні випадки крадіжок сировини з сміттєвих баків, цим самим фізично унеможливлюється отримання бодай якої вигоди для організаторів процесу.
Ситуація парадоксальна та патова. Планета поволі вкривається товстим шаром сміття, в океанах плавають цілі острови з відходів, сировина дорожчає і всі продовжують викидати туж саму сировину.
Повернемось до класифікації. Кожен предмет вироблений з сировин, або декількох компонентів сировини. Звичайно сировина теж виробляється, апріорі зрозуміло, тож на етапі сортування нам необхідно класифікувати не предмет, а сировину в предметі. Щоб класифікувати сировину її потрібно ідентифікувати. Для класифікації сировини, на етапі її виробництва, потрібно добавити в сировину ідентифікуючийся маркер. Маркер повинен бути стійким до всіляких подразнень, тривким в часі та безпечним в використанні. Такі властивості мають люмінофори та радіоізотопи.
Радіоізотопи можуть в деяких людей викликати недорозуміння, що до безпечності в використанні, та в багатьох країнах радіоізотопами навіть стерелізують продукти харчування, так що вони безпечні, так як будуть присутні в сировині навіть в менших кількостях, ніж в продуктах харчування. Кожному виду сировини будуть відповідати визначені види радіоізотопів.
Такаж ситуація і з люмінофорами.
Тепер, на етапі сортування ТПВ, робот маніпулятор обладнаний системою ідентифікації маркерів, може автономно ідентифікувати маркер, класифікувати сировину в предметі, та відсортувати високотехнологічне сміття.
Зараз Ви можете сказати : звичайно так, тільки продукція, яку ми споживаємо, виробляється в усіх куточках планети і мало ймовірно, що кожен виробник паперу буде маркувати його радіоізотопом - і це правда.
В свій час Україна стала засновником ООН, і можливо цій високоповажній організації, або світовій організації торгівлі СОТ, стане за необхідне привести до одного знаменника всіх виробників сировини та зобовязати останніх притримуватись правил виробництва та маркування. Можна створити і нову міжнародну організацію для відслідковування данних процесів. І тоді, через деякий час, наша планета буде чистою, а ліниві люди зможуть і надалі викидать в один бак все сміття, не боячись наслідків.
Все добре, можливо буде потім. Та щоб все це зробити потрібен, що найменше, час. На сьогодні маємо тільки все зростаючу кількість сміття. Та всеж зараз 21 століття, розвинені технології та комунікації, і тіж люди, яким потрібно чимсь займатись, бажано нажимати на кнопки, при цьому не виходити з дому і БАГАТО заробляти.
Ну що ж, можна й це організувати.
Як було наведено вище, ідендифікувати предмет найкраще сьогодні може тільки людина. Та мало яка людина піде ритись в смітті навіть за великі гроші. Та якщо ця людина буде оператором маніпулятора, яким буде дистанційно керувати нажимаючи на кнопки сидячи в себе вдома, то до цього процесу можна долучити массу народу. Для цього потрібно власне сам маніпулятор, обладнаний відеокамерою, та монітор, на який буде передаватись зображення з технологічної лінії оператору, який пристроєм керування буде керувати маніпулятором, тобто сортувати ТПВ.
Не секрет, що в нас є багато інвалідів, пенсіонерів та інших верств населення які по різним причинам можуть виконувати роботу тільки вдома і можливо найпростішу. Таким чином в Україні зараз можна організувати порядку одного мільйону високооплачуваних робочих місць для найнезахищених верств населення, позбавитись від сміття та здешевити ряд товарів народного виробництва. Крім того, служба зайнятості отримає масу робочих місць, які можна пропонувати шукачам роботи, і в разі відмови від наданої можливості, з чистою совістю не виплачувати посіббя по безробіттю.
Створення одного робочого місця еквівалентно одному посередньому компютеру та маніпулятору, який простий в виконанні і при массовому виробництві коштуватиме дешево, а економічний, екологічний, соціальний, туристичний, іміджевий ефекти, як для країни так і для кожного громадянина, просто визначні. Втілити данний проект в життя можна дійсно в короткі строки, короткі це лічені місяці.
Вище вказані способи та методи мною запатентовані і ведеться пошук для їх реалізації.

З повагою Віктор Гамалій.
sajanari@meta.uaДата публикации: 2009-06-28 (5341 Прочтено)

<<<-- Предыдущая статья
Остальные материалы раздела Технологии
 • Особенности переработки силового кабеля
 • Бумага из банановых отходов
 • Новое сырье для производства корма
 • Извлечение вторсырья из автомобильного лома
 • Шведы создали робота,способного демонтировать здания
 • Компания Carrier успешно реализует программу утилизации фреонов
 • Вторичный полипропилен
 • Переработка отходов полиэтилентерефталата
 • Утилизация отходов фотопленки и фотобумаги
 • Использование водных растений в очистке сточных вод • - - - - - - -
  PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. Программное обеспечение распостроняется на основе - GPL License.
  Открытие страницы: 0.04 секунды